Misja

Od początku swojego istnienia, Dom Emisyjny Manuscriptum, należy do elity wydawców ksiąg jubilerskich na świecie. Jest równocześnie pierwszą w tej części Europy oficyną wydawniczą tworzącą i dystrybuującą bezpośrednio te niezwykłe dzieła. W naszej manufakturze powstają w niewielkich nakładach ekskluzywne księgi faksymilowe, księgi artystyczne oraz niezwykłe produkty kolekcjonerskie będące arcydziełami docenianymi przez koneserów na całym świecie. Wytwarzane w sposób niezmienny od wieków przez artystów i rękodzielników starymi metodami, trafiają do domów prywatnych, zwykłych ludzi a także do firm, bibliotek, muzeów oraz licznych głów państw i osobistości, czyniąc życie każdego z nas piękniejszym, bogatszym, pełnym radości obcowania ze sztuką na co dzień.

Są one zarówno świadectwem historii w domach każdego z nas, jak i pamiątką na pokolenia a także doskonałą lokatą i pewną inwestycją alternatywną na przyszłość. Luksus to oczywiście pojęcie względne, jednak my sprawiamy, że może on nie tylko dawać poczucie spełnienia właścicielowi ale również ubogacać go i sprawiać, że staje się on ozdobą i wizytówką domu.

Hasło, które nam przyświeca „Manuscriptum-Biżuteria w Twojej Bibliotece”, to prawdziwa emanacja naszego ducha i szczególnej filozofii życia oraz obcowania ze sztuką.