Biblia Stulecia 

Pierwsza na świecie Biblia z prawdziwym numizmatem z czystego srebra o wadze 100 gramów, z okazji 100-lecia urodzin JPII!
Jedyna Biblia na świecie ozdobiona prawdziwym 100-gramowym numizmatem z wizerunkiem Jana Pawła II i wygrawerowanym hasłem Totus Tuus.
Wydana została z okazji 100-lecia urodzin Papieża Polaka i z tego powodu liczba 100 jest wyznacznikiem jej wykonania:
  • 100-lecie urodzin świętego Jana Pawła II.
  • Wydana w limitowanym nakładzie jedynie 100 egzemplarzy.
  • Z numizmatem o wadze 100 gramów z czystego srebra, pokrytego 24-karatowym złotem.
  • W oprawie ze 100-letniego drewna.
To jedyne takie wydanie Biblii, w tym wyjątkowym dla chrześcijan roku, jest nie lada gratką dla kolekcjonerów monet, poszukiwaczy rzeczy niezwykłych i wyjątkowych oraz tych, którzy szukają atrakcyjnych inwestycji alternatywnych.
Biblia Stulecia poza swą niewątpliwą wartością duchową, kryje wartość emocjonalną w dedykacji Jana Pawła II dla rodzin, które ją czytają. 

Z kolei o wartości literackiej stanowią bogate komentarze Papieża Polaka do każdej z ksiąg biblijnych przetłumaczonych przez profesora księdza Kazimierza Romaniuka. Trudno nie zauważyć też jej wartości materialnej w budzącej podziw menniczej oprawie, w jakiej jest prezentowana. Biblia Stulecia to za równo unikat religijny, jak i obiekt inwestycyjny. Jej limitowany i niepowtarzalny nakład, potwierdzony certyfikatem notarialnym sprawia, że każdy egzemplarz będzie z roku na rok zyskiwał na wartości, tak jak zyskują monety i medale.

Na końcu każdej Księgi, Biblia Stulecia opatrzona jest komentarzami św. Jana Pawła II (360 stron).

Poza wartością jaką jest współczesny przekład teksu biblijnego, opatrzonego komentarzami św. Jana Pawła II, wartością samą w sobie są również niezwykłe ilustracje. Aż 83 ryciny najsłynniejszego w historii ilustratora Pisma Świętego, francuskiego artysty Gustava Doré`a (1832-1883) zdobią naszą Biblię.

Ten francuski artysta stworzył kilkaset wybitnych ilustracji przedstawiających historie biblijne. Jego prace charakteryzował styl bardzo realistyczny, za co autor bywał często krytykowany przez sobie współczesnych, ale do dziś jego ilustracje są najbardziej znane i najczęściej publikowane w bibliach wydawanych w różnych językach dziewiętnastowiecznej Europy. Biblijne ryciny wydrukowane zostały w kolorze sepii.


Zapoczątkuj tradycję 

Specjalne strony przeznaczone na spisanie historii rodziny, w dziele przekazywanym z pokolenia na pokolenie. 

Biblia zawiera błogosławieństwo świętego Jana Pawła II (Patrona Rodzin), które brzmi:

Z serca błogosławię rodzinom, które wspólnie czytają Słowo Boże
Jest to błogosławieństwo z 19 marca 2005 roku, skierowane przez Papieża do rodzin całego świata na kilkanaście dni przed śmiercią. Był to jeden z ostatnich dokumentów, podpisany przez naszego Papieża Polaka. Dla rodzin, które trzymają w rękach to wydanie, jest to bezcenny dar duchowy. 

Przekład

Biblia Stulecia zawiera pierwszy od prawie 400 lat przekład całościowy Biblii na język polski, ale drugi w historii tej Księgi. Po księdzu Jakubie Wujku, który w roku 1595 ukończył swoją pracę nad tłumaczeniem Starego i Nowego Testamentu na język polski – współcześnie po prawie 400 latach podjął się tego Ksiądz Biskup Profesor Kazimierz Romaniuk.
Tłumaczenie jest bardzo poetyckie, a całość przekładu posiada szczególne walory literackie, mimo to czyta się je bardzo lekko. Język, jakim posłużył się prof. Romaniuk, jest nie tylko piękny ale i bardzo zrozumiały dla dzisiejszego czytelnika. Styl przekładu nie jest ani archaiczny, ani przesadnie współczesny a zastosowane parafrazy sprawiają, że dla przeciętnego odbiorcy jest to tekst wyjątkowo przystępny. Z punktu widzenia współczesnych przekładów biblijnych, jest tu widoczna tendencja ku komunikatywności treści.
Ksiądz Biskup Kazimierz Romaniuk postarał się wpleść w treść wyrażenia, których brakowało oryginalnemu językowi Biblii, dzięki czemu dzisiejszy czytelnik jest w stanie bardziej niż w starszych tłumaczeniach biblijnych pojąć przekaz, odnosząc go do ducha czasów obecnych.

Specyfikacja

Format:     265 x 335 mm
Waga:     ponad 5 kilogramów
Oprawa:    stuletnie deski zdobi 100 gramowy medal ze srebra najwyższej próby 999,
                                   pozłacany 24-karatowym złotem, uszlachetniony diamentem
Zdobienie:    wyzłacane tłoczenia na grzbiecie
Liczba stron:   1464 (ponad 360 stron komentarzy Jana Pawła II)
Nakład:      100 egzemplarzy certyfikowanych notarialnie

Akcesoria:   drewniana stylizowana skrzynia na księgę, sztaluga drewniana, worek lniany, rękawiczki, certyfikat ręcznie numerowany podpisany w kancelarii notarialnej