O nasjerzy

Dom Emisyjny Manuscriptum należy do elity wydawców Ksiąg jubilerskich na świecie. Jest równocześnie pierwszą w tej części Europy Firmą wydającą i dystrybuującą bezpośrednio te niezwykłe Księgi a także Księgi Faksymilowe i Inwestycyjne oraz unikalne produkty kolekcjonerskie i luksusowe. Docieramy do domów naszych Klientów, starając się przybliżyć piękno literatury i sztuki szerokiemu odbiorcy. Naszą misją jest uczynić życie każdego z nas piękniejszym, bogatszym, pełnym radości obcowania ze sztuką na co dzień.

Historia powstania firmy

Manuscriptum jako Dom Wydawniczy powstał dokładnie w 250-rocznicę koronacji ostatniego Króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dwa lata później przekształcił się w Dom Emisyjny Manuscriptum, będący kontynuacją działalności wydawniczej tejże instytucji oraz zupełnie nowego podejścia w docieraniu ze szlachetnymi, królewskimi księgami bezpośrednio do szerokiego odbiorcy.

Za Patrona tego przedsięwzięcia obraliśmy sobie Galla Anonima, pierwszego skrybę i kronikarza Polski. Współcześni historycy i naukowcy twierdzą, że dokładnie 900 lat temu ukończył on wyjątkowe dla historii naszego kraju dzieło – Kronikę Dziejów Polski.

Założyciele

Założyciele Manuscriptum łączą pasję do literatury i sztuki oraz doświadczenie na rynku europejskim jeśli chodzi o rynek wydawniczy, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą w bezpośrednim docieraniu do klienta. Tworzymy zespół pełen pasji, zaangażowania, szacunku dla słowa pisanego, sztuki oraz szacunku dla jej posiadaczy, pasjonatów i użytkowników.

Gall Anonim – Patron Domu Emisyjnego Manuscriptum

W 2016 roku mija 900 lat od powstania dzieła, które zapoczątkowało polską literaturę. To właśnie w 1116 roku Gall Anonim ukończył pierwsze polskie dzieło literackie „Kronikę polską”. I chociaż tożsamość autora Kroniki jest przedmiotem sporu badaczy już od wielu wieków – tradycyjnie uznawany był on za Galla (czyli Francuza), a najnowsze badania wskazują na związki naszego pierwszego dziejopisarza z Wenecją, to z pewnością wiemy tylko tyle, że w Polsce był on „wygnańcem i pielgrzymem” – bo właśnie tak sam siebie określił. W uznaniu jego zasług dla polskiej literatury i kultury – postanowiliśmy obrać Galla Anonima za swojego patrona i mentora

Manuscriptum w Europie

Działalność naszego Domu Emisyjnego nie ogranicza się jedynie do terytorium Polski. Posiadamy Partnerów oraz wyłącznych Przedstawicieli w Niemczech, we Włoszech, w Czechach i na Słowacji. Dzięki temu docieramy ze swoimi produktami na wiele rynków a swoją pasją i unikalnymi pomysłami dzielimy się z odbiorcami, koneserami literatury i sztuki z prawie całej Europy. Staramy się brać udział we wszystkich ważniejszych wydarzeniach wystawienniczych na Świecie. Ciągle szukamy nowych inspiracji, wytyczamy kierunki i z pasją tworzymy standardy a także jesteśmy aktywnymi uczestnikami rynku wydawniczego emitując najbardziej niezwykłe produkty kolekcjonerskie.

Ostatnie aktualności

Hello!

This is my first post

Anuncios com marketing comportamental foi mais eficaz

A publicidade data room com marketing comportamental garantiu de que o anúncio seja direcionado apenas ao consumidor que realmente estaria interessado nos produtos e serviços de que o anunciante promove. Isso, por sua vez, ajuda a minimizar o desperdício de esforços e recursos causados por abordar a massa por usuários do internet que podem não…

The Options For Necessary Criteria For Essay Writing

Writing an essay involves expressive thinking process. Sometimes the specific situation may just be stressful as don’t assume all moment you can imagine something imagine some thoughts. Consequently some strategies or techniques are essential which will boost risk for dissertation writing task easy and hassle free. There are various tips that will assist you to…