Ostatnie siedem lat działalności wydawniczej naszej firmy zaowocowało m.in. widowiskową kolekcją
„7 WONDRES”, która jest budzącym podziw zbiorem „7 cudów świata słowa pisanego”.
Jubileuszowa kolekcja, która okazała się tym cenniejsza w czasach pandemii, gdy podróżowanie stało się tak bardzo uciążliwe i skomplikowane, gdziekolwiek trafia, zabiera „czytelnika” w wyjątkową podróż w czasie i przestrzeni. W barwną wyprawę, dosłownie i metaforycznie – przez 7 cudów słowa pisanego oraz przez 7 historycznych miejsc, w których powstały.

Odkrywa karty najbardziej przełomowych woluminów w historii słowa pisanego, eksplorując tym samym oś czasu od roku 1250 przed Chrystusem aż do roku 1820 naszej ery.

Eskapada ta rozpoczyna się od starożytnego Egiptu Ramzesa II, gdzie powstała najpiękniejsza ze znanych ludzkości Ksiąg Umarłych – Papirus Ani’ego. Dzięki Dziennikowi Pokładowemu Krzysztofa Kolumba wraz z innymi najważniejszymi dokumentami z jego wyprawy, prowadzi do Nowego Świata i najbardziej przełomowej podróży w dziejach cywilizacji. Wiedzie następnie na kartach Manuskryptu Wojnicza, zwanego najbardziej tajemniczym manuskryptem wszechczasów (Biblioteka Ksiąg Rzadkich Uniwersytetu Yale), w nieznane tajemnicze miejsce bez nazwy i szerokości geograficznej, pełne niezidentyfikowanych roślin, dziwnych kobiecych postaci oraz konstelacji astronomicznych i astrologicznych. Podąża następnie dzięki Kodeksowi Leicester, najdroższemu manuskryptowi świata (własność Fundacji Billa i Melindy Gates), do pięknej XV-wiecznej Florencji, widzianej okiem ekscentrycznego Leonardo da Vinci. Wznosi spojrzenie na rozgwieżdżone niebo Fromborka, gdzie Mikołaj Kopernik dowodził orbitowanie Ziemi wokół Słońca w przełomowej najważniejszej naukowej rozprawie w historii ludzkości De Revolutionibus. W końcu prowadzi do Moguncji, gdzie spracowane ręce Jana Gutenberga składają pierwszą prasę drukarską na której wydrukowana została Biblia Gutenberga, pierwsze wydawnictwo dziełowe w Europie wykonane za pomocą druku. Jakby tego było mało, podróż kończy się na złotych piaskach pustyni Najd gdzie polski hrabia Wacław Seweryn Rzewuski odkrywa dla świata Zachodu tajemnice Orientu oraz hodowli czystej krwi koni arabskich i opisuje je w najbogatszym i jednym z najważniejszych zabytków piśmienniczych opisujący świat Półwyspu Arabskiego sprzed 200 lat Manuskrypcie Rzewuskiego.

Podróżujący przez nasze „7 Wonders” ma niecodzienną okazję zbadać egipskie hieroglify, łacińskie i greckie litery kaligraficzne, „szczęśliwą winę” Gutenberga, lustrzane pismo leworęcznego geniusza, wreszcie tajemniczy język, będący największym ze współczesnych wyzwań dla językoznawców i kryptologów, a w końcu także piękny XIX-wieczny francuski oraz poetycki ponadczasowy język arabski.

Oryginały manuskryptów i inkunabułu znajdują się w:

Papirus Ani’ego – British Museum.
Dziennik Pokładowy Krzysztofa Kolumba – Hiszpańska Biblioteka Narodowa.
Manuskrypt Wojnicza – Biblioteka Rzadkich Ksiąg i Rękopisów Beinecke — Uniwersytet Yale.
Kodeks Leicester - Fundacja Billa & Melindy Gates.
De Revolutionibus – Biblioteka Jagiellońska.
Biblia Gutenberga – Biblioteka Diecezjalna w Pelplinie.
Manuskrypt Rzewuskiego – Biblioteka Narodowa w Warszawie.


Kolekcja 7 Wonders of the World

Kolekcję można zakupić w całości lub w częściach w naszym sklepie internetowym.
Wartość kolekcji: 249 200,00 zł
Cena przy zakupie pełnej kolekcji: 230 000,00 zł

Powstał w 1250 r. p.n.e.

Najdoskonalszy, największy,  najbogatszy w ilustracje i najlepiej zachowany ze wszystkich papirusów stworzony został dla tebańskiego skryby Ani. Powstał ok 1250 pne w XIX dynastii Nowego Królestwa starożytnego Egiptu.
Powstał pomiędzy 1404 a 1438 r.

Najbardziej tajemniczy manuskrypt na świecie.  
Rękopis Wojnicza był i nadal jest przedmiotem intensywnych badań różnych uczonych, językoznawców, historyków, kryptologów i badaczy-amatorów. 
Powstała pomiędzy 1452 a 1455 r.

Pierwsza w historii książka wydrukowana z użyciem ruchomej czcionki.
Człowiekiem, któremu przypisuje się wynalezienie pierwszej praktycznej metody drukowania, był Jan Gutenberg. Owoc jego umysłu uznano za największy wkład Niemiec w rozwój cywilizacji.
Powstały pomiędzy 1490 a 1500 r.

Dokumenty z najważniejszej podróży świata.
12 października 1492 roku Krzysztof Kolumb po raz pierwszy ujrzał brzegi nowego świata. Szczegóły tej wyprawy znamy z dziennika, który prowadził od pierwszego dnia podróży.
CENA:  48 900,00 zł
Powstał pomiędzy 1490 a 1500 r.

Najdroższy manuskrypt znajdujący się w kolekcji osoby prywatnej. 
Został napisany odręcznie po włosku przez Leonarda, przy użyciu jego charakterystycznego pisma lustrzanego i wsparty licznymi rysunkami i diagramami.
Powstał pomiędzy 1520 a 1541 r.

Najważniejsze opracowanie naukowe w historii. 
Minęło już ponad 500 lat odkąd Mikołaj Kopernik rozpoczął pracę nad teorią heliocentryczną, którą napisał w najcenniejszej polskiej książce – The Revolutionibus. To był ogromny przełom w historii ludzkości niosący za sobą skutki polityczne, religijne czy filozoficzne.

Powstał pomiędzy 1820 a 1831 r.

Najważniejsza księga świata zachodniego o kulturze arabskiej.
Oryginał tego pięknego rękopisu liczy 352 strony i 218 000 słów, zawiera 65 uroczych szkiców hrabiego oraz ponad 100 innych ilustracji i map. Istnieje wiele portretów plemion beduińskich w Arabii, ich historii, obyczajów, kultury i doskonałego opisu wyjątkowego stylu życia nomadów.