Po emisji faksymile i zwróceniu się do Muzeum Archeologicznego w Krakowie o wsparcie merytoryczne powstał pomysł, aby umożliwić jak największej grupie zainteresowanych możliwość obejrzenia faksymile.
Oczywistym wyborem miejsca prezentacji było najstarsze w Polsce muzeum, czyli w Muzeum Narodowe w Krakowie.
Również muzea w Poznaniu, Gdańsku, a także Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk zorganizowały wystawy, które można było obejrzeć bezpłatnie.
Czas trwania 27.11.2019- 20.12.2019
W 2018 roku, wraz z naszym partnerem, firmą Goldenmark, zorganizowaliśmy trasę prezentacyjną "najbardziej prestiżowego wydawnictwa XXI wieku" albumu La Capella Sistina.
Na zaproszenie samorządów i bibliotek udostępniliśmy mieszkańcom wystawę albumu oraz przybliżyliśmy historię Kaplicy Sykstyńskiej i twórczość niezwykłych artystów jakimi byli
Michał Anioł, Botticelli, Ghirlandaio, Perugino.
W czasie trwania projektu, podczas wystawy w Nowym Sączu, jeden z lokalnych biznesmenów-filantropów, Zbigniew Konieczek
postanowił podarować swojemu miastu album z okazji
726. rocznicy lokacji Nowego Sącza. Nowy Sącz jest pierwszym miastem, które posiada taki album.
Cykl wykładów o bezcennych manuskryptach i
inkunabułach, które wpłynęły na dzieje świata. Słuchacze mieli okazję nie tylko posłuchać wykładu, lecz także zobaczyć faksymile takich dzieł jak De Revolutionibus Mikołaja Kopernika,
Biblii Gutenberga, Kodeksu Leicester, Biblii Lutra i Manuskryptu Wojnicza.
W wykładach wzięli udział Powstańcy Warszawy oraz młodzież szkolna.
Biblia Królów wzorowana jest na dziełach tworzonych przez skrybów i złotników w początkach państwa polskiego. Dlatego też pierwszy egzemplarz księgi przekazany został do zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, gdzie będzie jednym z artefaktów udostępnianych zwiedzającym.
Domaniewska 37
Warszawa
02-672
Polska