Wykład i prezentacja faksymile dla Powstańców Warszawskich

25 lutego 2019
Już w najbliższy piątek będzie okazja wysłuchać wykładu i zobaczyć na żywo wyjątkowe księgi faksymilowe z Domu Emisyjnego Manuscriptum!
Zapraszamy do Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, Nowolipie 22 w piątek, 28 lutego na 14:30! Wstęp wolny!


 Świąteczna niespodzianka od TVP2

26 grudnia 2019 

Szczęśliwego Nowego Roku

Szczęśliwego Nowego Roku!

Przedłużamy poznańską wystawę Księgi Umarłych

8 grudnia 2019
Księga Umarłych w Poznaniu wzbudziła tak duże zainteresowanie, że wspólnie z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu zdecydowaliśmy o przedłużeniu wystawy do środy 11 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

Wykład dla seniorów

7 grudnia 2019
W ramach naszego tegorocznego projektu Pro Publico Bono, odwiedziliśmy Towarzystwo Przyjaciół Warszawy z pierwszym z serii wykładów dotyczących historii manuskryptów oraz niezwykłych dzieł wydawanych przez Manuscriptum. Dziękujemy za przemiły czas w tak szacownym gronie i już czekamy na część drugą...

Księga Umarłych - wystawa w poznańskim Muzeum

4 grudnia 2019
Tylko przez dwa dni: 7 i 8 grudnia, w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu zobaczycie Papirus Aniego - najbardziej znany i jeden z najpiękniejszych papirusów z egipską Księgą Umarłych. 
Rozpoczęcie wystawy w sobotę o 12:00! 

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zaprasza

26 listopada 2019

Z wielką radością zapraszamy na nadchodzące wydarzenie: 5 grudnia (czwartek) w Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22, o godzinie 14:30 odbędzie się niecodzienny wykład-prezentacja pod tytułem: "Jak zmieniała się forma słowa świętego" na przykładzie:

Biblii Maximy
Biblii Gutenberga
Biblii Wrześniowej
Biblii Papieskiej

Inauguracja roku Rzewuskiego

30 listopada 2019
Święto europejskiego i arabskiego dziedzictwa konia arabskiego. Inauguracja 2020 rokiem Rzewuskiego podczas Arabian Horse World Championship.
www.emir2020.com

5 lat Manuscriptum

25 listopada 2019
Dokładnie przed pięcioma laty, w 250. rocznicę koronacji ostatniego króla Polski, powstało Manuscriptum.
Dziękujemy Wam za ten czas. Mamy nadzieję, że "nowe życie starych ksiąg" stało się także dla Was niezwykłą przygodą, w której będziecie uczestniczyć przez kolejne rocznice Manuscriptum.

Orient Pioneers: Western Travellers in Arabia Forum

24 listopada 2019
Na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Turystyki Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Manuscriptum jako jedyny reprezentant Polski bierze udział w Konferencji i Wystawie „Orient Pioneers: Western Travellers in Arabia Forum”. Niezwykły wkład Hrabiego Wacława Rzewuskiego w odkryciu kultury i historii Orientu jest po raz pierwszy tak mocno podkreślony i wyeksponowany w środowiskach naukowych z Półwyspu Arabskiego. Wydarzenie jest jednym z najważniejszych w tym roku a biorą w nim udział historycy, pisarze, tłumacze oraz środowiska opiniotwórcze z ZEA, Królestwa Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Bahrajnu.

KSIĘGA UMARŁYCH W WARSZAWIE

18 listopada 2019
Serdecznie zapraszamy na wystawę
KSIĘGA UMARŁYCH | Papirus pisarza Aniego
do Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN w dniach 22-24 listopada 2019 r.
Sala Canaletto Pałacu Staszica, ul. Nowy Świat 72.

Zobaczcie nas w 3D

14 listopada 2019
Jeżeli nie mieliście okazji, aby odwiedzić nasze stoisko podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie możecie to teraz zrobić wirtualnie dzięki firmie superexpo.com i ich relacji 3D.
Zapraszamy do zwiedzania
>> LINK do zwiedzania

Tym razem zapraszamy do Gdańska

7 listopada 2019
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku i Mennica Gdańska zapraszają
na uroczyste otwarcie i pokaz faksymile egipskiej Księgi Umarłych:
14 listopada 2019 r. o godz. 12:00 w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku (ul. Mariacka 25/26). Mecenasem tej niezwykłej akcji społecznej jest Dom Emisyjny Manuscriptum.

Faksymile KSIĘGI UMARŁYCH pisarza Aniego już jest w Muzeum

5 listopada 2019
Księga będzie prezentowana do 10 listopada br. (niedziela), w godzinach otwarcia wystaw.
Zapraszamy

Fot. I.Szczepańska

Piszą o nas

30 października 2019
Czym były Księgi Umarłych dla starożytnych Egipcjan?
Dlaczego Papirus pisarza Aniego jest najważniejszym z odnalezionych egzemplarzy?
W których muzeach w Polsce można zobaczyć faksymile?
Te i wiele innych interesujących informacji znajdziecie w najnowszych numerach Newsweek Polska i National Geographic Polska.

Oficjalna premiera Księgi Umarłych już za nami

24 października 2019
Dziękujemy Muzeum Archeologicznemu w Krakowie za wsparcie merytoryczne i patronat.
Księgę zobaczyć można podczas krakowskich Targów Książki oraz w gościnnych progach Muzeum w dniach 5-10 listopada 2019 r.
Fot. I. Szczepańska

Jesteśmy na targach w Krakowie

24 października 2019
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
Zapraszamy.
Hala Wisła, stoisko C23

Wsparcie naukowe polskiej edycji Księgi Umarłych

23 października 2019
Za Muzeum Archeologicznym w Krakowie:
Dom Emisyjny Manuscriptum sprowadza do Krakowa kopię KSIĘGI UMARŁYCH pisarza Aniego, której oryginał znajduje się w British Museum. Podczas 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2019  24 października 2019 r., o godz.13:00 w sali LWÓW A, zostanie zaprezentowane jej faksymile (kopia naukowa).
Podczas wydarzenia obecni będą m.in. przedstawiciele Muzeum Archeologicznego w Krakowie – dr hab. Jacek Górski (Dyrektor Muzeum) oraz Agnieszka Żero (Kierownik Działu Edukacji Archeologicznej i Wystaw), którzy będą udzielać informacji na temat tego niezwykłego dzieła.

Patronaty nad polską edycją faksymile Księgi Umarłych

11 października 2019
Premiera niezwykłego, jedynego w swoim rodzaju wydania faksymile KSIĘGI UMARŁYCH już wkrótce.
Z nieukrywaną dumą informujemy, że patronat nad nią objęły dwie niezwykle ważne instytucje Muzeum Archeologiczne w Krakowie oraz Muzeum Archeologiczne w Poznaniu.

Najważniejsza Księga Umarłych w przededniu Święta Zmarłych sprowadzona do Polski!

9 października 2019
Dom Emisyjny Manuscriptum sprowadza najważniejszą księgę starożytnego Egiptu – faksymile Księgi Umarłych, której oryginał znajduje się w British Museum.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na pokaz PREMIEROWY, który odbędzie się podczas Krakowskich Targów Książki 24 października 2019 r.

Krakowski Pokaz Koni Arabskich

8 września 2019
...niezwykle święto konia arabskiego w podkrakowskich Michałowicach. Przepiękne konie, wyjątkowa atmosfera, jurorzy i goście z całego świata...i Manuskrypt Hrabiego Rzewuskiego na tle wystawy reprodukcji niezwykłych ilustracji z dzieła wielkiego Polaka. To zaszczyt dla naszego Wydawnictwa

The Abu Dhabi International Equestrian & Hunting Exhibition

27 sierpnia 2019
Międzynarodowa Wystawa Jeździectwa i Polowania w Abu Dhabi 2019. Manuscriptum przedstawia ważną część polskiego dziedzictwa i tradycji hodowli konia arabskiego. Prezentacja Manuskryptu Rzewuskiego przed oficjalnym rozpoczęciem projektu Taj Al Fahr 2020!

Dar dla księcia od MSZ i Manuscriptum

16 sierpnia 2019
W Nowych Wrońskach podczas VI edycji Europejskiego Festiwalu Konia Arabskiego - AKEAHF - gdzie przybywa europejska elita hodowców i miłośników gorącokrwistych „arabów”, JW fundator i pomysłodawca Książę Khaled Bin Abdul Aziz Al Saud otrzymał faksymile Manuskrypt Rzewuskiego. Manuskrypt przekazaliśmy wraz z Al. Khalediah Stud (organizator festiwalu) i przedstawicielami MSZ na ręce syna Księcia - JW Fahada Bin Khaleda al Sauda

Beauty of Arabia

9 sierpnia podczas 50 edycji Pride of Polad w Janowie Podlaskim Manuskrypt Rzewuskiego zaprezentowany został gościom przybyłym na aukcje koni czystej krwi arabskiej, wyhodowanych w polskich stadninach państwowych. Prezentację połączono z wystawą rycin pochodzących z Manuskryptu. Sędziowie aukcji przybyli z całego świata, otrzymali ekskluzywne teczki "The Beauty of Arabia by Rzewuski" zawierające wybrane karty Manuskryptu.

Pride of Poland 2019

Z ogromną przyjemnością informujemy, że jesteśmy partnerem tegorocznej, jubileuszowej edycji Pride of Poland.

PREMIEROWA prezentacja w Warszawie

23 maja 2019
23 maja mieliśmy zaszczyt po raz pierwszy zaprezentować faksymile najdroższego manuskryptu na świecie.
Wartość CODEX LEICESTER Leonarda da Vinci szacowana jest na ok 50 mln $, a właścicielem dzieła jest Bill Gates.

Dzień Polski w Kuwejcie

3 maja 2019
Dzień Polski w Kuwejcie to kolejne niezwykłe spotkania dla Manuscriptum. Dziękujemy Panu Ambasadorowi Pawłowi Lechowiczowi za zaproszenie i ciepłe przyjęcie, a całej polskiej Ambasadzie za doskonałą organizację wydarzenia.

Przedstawiamy naszych przedstawicieli w UAE

30 kwietnia 2019
Początek nowego przedsięwzięcia przygotowywanego od dawna, Manuscriptum UAE, czyli start przedstawicielstwa Wydawnictwa w Emiratach z Naszym Partnerem Kamilem Rogalińskim.

Abu Dhabi Book Fairs

23 kwietnia 2019 
Po sukcesie prezentacji Manuskryptu hr. Wacława Rzewuskiego podczas Asharqia Arabian Horse Festival Dammam 2019 (20-24 lutego) w Arabii Saudyjskiej otrzymaliśmy zaproszenie do uczestniczenia w targach w Abu Dhabi. Po raz kolejny hr. Rzewuski oczarował Bliski Wschód.

Zapraszamy na targi

2 kwietnia 2019
Dwie niezwykłe księgi - dwie różne historie.
Pierwsza z nich - wydana z okazji jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przenosi nas do początków naszego Państwa. 
Drugie z dzieł to ostatnie dostępne w Polsce egzemplarze dzieła nazywanego "najbardziej prestiżowym projektem wydawniczym XXI wieku". Wydany wraz z Muzeum Watykańskim album "La Capella Sistina".
Zapraszamy na nasze stoisko podczas Targi Wydawców Katolickich w dniach 4-7 kwietnia 2019.

Premiera oprawy Biblii Maxima

28 lutego 2019
Uroczysta premiera odbyła się 28 lutego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.
Projekt oprawy został wybrany w „plebiscycie wydawniczym” przez odwiedzających Krakowskie Targi Książki w październiku 2018, a ufundował go prywatny przedsiębiorca, pan Mariusz Stępnik.

PREMIERA FAKSYMILE MANUSKRYPTU WOJNICZA

26 lutego 2019
otworzy pierwszą edycję Poznańskich Targów Książki dla Dorosłych 1 marca 2019.
Pierwszy egzemplarz naukowej kopii tego nieodszyfrowanego do dziś rękopisu, zostanie uroczyście przekazany powstającemu w Poznaniu Centrum Szyfrów, by zwiedzający mogli przyjrzeć się z bliska jednej z największych piśmienniczych zagadek naszej cywilizacji.

Asharqia Arabian Horse Festival

21 lutego 2019
Po 200 latach Emir Rzewuski znów
w Arabii! Prezentacja faksymile manuskryptu podczas Asharqia Arabian Horse Festival w Ad-Dammam

Biblia Królów NOMINOWANA do nagrody MocArty RMF Classic!!!

29 stycznia 2019
Prosimy o Wasz głos w Plebiscycie!
Wśród osób, które oddadzą głos w Plebiscycie, RMF Classic rozlosuje zaproszenia na uroczystą Galę, podczas której zostaną ogłoszone wyniki oraz zestawy wyjątkowych upominków od RMF Classic!
LINK do plebiscytu

2018

Kręcimy reportaż dla TVP

19 grudnia 2018
Dzisiaj w pelplińskim Skryptorium kręciliśmy

Zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej przez nabywców albumu

5 grudnia 2018
Zgodnie z obietnicą, 20 listopada br., zabraliśmy naszych Klientów, którzy zdecydowali się zakupić album „La Capella Sistina” w wyjątkową podróż po Kaplicy Sykstyńskiej.
Wyjątkowość tej podróży polega na tym, że zwiedzanie odbyło się po godzinach otwarcia kaplicy dla publiczności tj. o godz.18:00 i trwało do godz. 20:30 co dla każdego, kto kiedykolwiek był w kaplicy Sykstyńskiej jest absolutną abstrakcja, gdyż z pewnością pamięta głownie szybkie tempo zwiedzania w dokuczliwym tłumie.

Prezentacja na 100-leciu KUL

21 LISTOPADA o godz. 12.00 w Starej Auli Gmachu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, przy okazji Targów Wydawców Katolickich odbyła się przedpremierowa odsłona największej Biblii jaka kiedykolwiek została wydana w Polsce - Biblii Maxima.

Wyjątkowy dar dla Ossolineum!

Za Zakładem im. Ossolińskich:
Dzisiaj. tj. 15.11.2018 w Ossolineum zaprezentowano niezwykłe, kolekcjonerskie wydanie kroniki Galla Anonima, inspirowane dziełami z X i XI wieku a wydane dzięki staraniom Dom Emisyjny Manuscriptum i Grupa Goldenmark SA. 
Pierwszy egzemplarz trafił właśnie do naszych zbiorów dzięki uprzejmości Wydawcy, powiększając tym samym naszą cenną unikatową kolekcję.

Wieczór ze sztuką w Ado-art

8 listopada 2018
Za nami wieczór w Galerii Sztuki Ado-art. Zaprezentowane zostały trzy dzieła: La Capella Sistina (Kaplica Sykstyńska), "O Obrotach" Mikołaja Kopernika oraz Biblia Królów.
Nasi goście (i my również!) dali się ponieść pięknej opwieści Dawida Kotowskiego, który przybliżył sztukę faksymile i artbooków, wkraczającą na polski rynek z ogromnymi sukcesami.

Szejk Sułtan Al Qasimi, władca Emiratu Sharjah, stał się właścicielem Manuskryptu Rzewuskiego

2 listopada 2018
W trakcie otwarcia jednych z największych na świecie Targów Książki w Szardży (Sharjah) - ponad 2.500.000 odwiedzających, ponad 1.600 wystawców z całego świata, jedyna reprezentująca Polskę oficyna wydawnicza, Manuscriptum, na zaproszenie emirackiego Organizatora Targów, wręczyła Władcy Emiratu Sharjah, Szejkowi Sułtanowi Al Qasimi, egzemplarz swojego niezwykłego faksymile Manuskryptu Rzewuskiego. W uroczystości wzięli udział także władze Emiratu Sharjah będącego dla świata arabskiego stolicą kultury.

Plebiscyt Wydawniczy

27 października 2018
Ten rok jest dla nas - Polaków naznaczony rocznicą niezwykłą. Mija 100 lat od kiedy Polska odzyskała Niepodległość. Chcąc godnie upamiętnić tę niezwykle ważną dla nas datę, Dom Emisyjny Manuscriptum postanowił wyemitować księgę, która przez wszystkie lata niewoli umacniała i łączyła Polaków w walce o Niepodległość - Biblię.
Naszym pragnieniem było, aby stała się pamiątką i symbolem, dlatego prosimy Państwa, abyście to Wy - Polacy, zdecydowali jaką powinna otrzymać oprawę.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 

26 października 2018
Z dumą przedstawiamy nasze najnowsze dzieło, którego prezentacja odbyła się dzisiaj podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.
LINK do Biblii Królów

VIP-owska śmietanka biznesu i sztuki - GALA VIP 2018

9 października 2018
6. Gala Magazynu VIP, która odbyła się 28 września, zgromadziła śmietankę polskiego biznesu oraz wspaniałe osobowości ze świata kultury. Laureaci odebrali statuetki będące wyrazem uznania dla ich osiągnięć i dorobku.
Nasza oficyna wydawnicza, Dom Emisyjny Manuscriptum, otrzymała statuetkę z rekomendacji VIP-a w kategorii „Dziedzictwo Narodowe”.

Wernisaż dla Międzynarodowego Klubu Rotary

W dniach 17-18.09.2018 r. na zaproszenie naszego Partnera uczestniczyliśmy w wernisażach dla klubów Rotary International  w Koszalinie oraz w Kołobrzegu. Zaprezentowana została m.in Kaplica Sykstyńska czyli najbardziej monumentalny projekt wydawniczy w XXI w.
Wśród osób zaproszonych mogliśmy spotkać m.in malarzy, którzy uraczyli nas swoją profesjonalną wiedzą oraz ciekawostkami na temat fresków Kaplicy Sykstyńskiej oraz twórczości Michała Anioła.

PREMIERA kolejnego wyjątkowego
dzieła

13 sierpnia 2018
12 sierpnia w Janowie Podlaskim podczas prestiżowej aukcji Pride of Poland odbyła się PREMIERA naukowej kopii najpiękniejszego z trzech tomów manuskryptu hrabiego Wacława Emira Rzewuskiego „Sur les Chevaux Orientaux et Provenants des Races Orientales”.

LA CAPELLA SISTINA W 13 MIASTACH POLSKI

3 lipca 2018
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że do grona naszych Partnerów dołączył znany i ceniony dystrybutor wyrobów kolekcjonerskich i z metali szlachetnych Goldenmark - dostawca metali szlachetnych
Efektem współpracy będzie pokazanie szerszej publiczności w 13 polskich miastach niezwykłego dzieła LA CAPELLA SISTINA.

Album La Capella Sistina wyrusza w trasę po Polsce

23 czerwca 2018
Album La Cappella Sistina rusza właśnie w trasę po Polsce dzięki staraniom Domu Emisyjnego Manuscriptum oraz ogromnej pracy jego Partnerów handlowych

La Capella Sistina w Pałacu w Małkowie

14 czerwca 2018
Wystawa albumu La Capella Sistina w Pałacu w Małkowie zorganizowana przez naszego Partnera Mariusza Stępnika.
Tematem przewodnim był album La Capella Sistina, jednak zgromadzeni goście mieli także okazję zapoznać się z naszymi innymi działami.
Gratulujemy udanego spotkania i perfekcyjnego przygotowania wernisażu.

Pokaz przedpremierowy Manuskryptu Rzewuskiego

11 maja 2018
17-20 maja w Warszawie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń wydawniczych w Polsce - Warszawskie Targi Książki. To niepowtarzalna okazja by zobaczyć na żywo naszą nową księgę manuskryptową - faksymile dzieła Wacława Rzewuskiego „Sur les Chevaux Orientaux et Provenants des Races Orientales”.
Ta wyjątkowa historia hodowli konia arabskiego, podbiła serca szejków arabskich  24 kwietnia tego roku podczas Międzynarodowych Targów Książki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Manuscriptum w Dzień Dobry TVN

7 maja 2018
W ostatnią sobotę DDTVN puściło reportaż Łukasza Radwana o genialnych fałszerzach starych ksiąg, którymi jesteśmy w Manuscriptum:) Zobaczcie sami:
LINK do materiału

Targi w Abu-Dhabi

Targi w Abu-Dhabi dla Manuscriptum to spotkania z Szejkami i przedstawicielami Rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich....dzisiaj wywiad dla TVP, TV Abu-Dhabi oraz prezentacja Manuskryptu Rzewuskiego dla Ministra Edukacji, Hussain’a Al Hammadi....i niesamowite spotkania z Polonią w ZEA

Jesteśmy gościem honorowym targów w Abu-Dhabi

26 kwietnia 2018
To już kolejny materiał z Manuscriptum w roli głównej, w głównym wydaniu Wiadomości TVP w ostatnich dniach. Jesteśmy jako Gość Honorowy na Targach w Abu-Dhabi i równocześnie jesteśmy jego ważną atrakcją.
LINK do materiału TVP

Polacy najlepszymi "fałszerzami"

23 kwietnia 2018
Jeszcze media nie ostygły od komunikowania naszego projektu La Capella Sistina, a już kolejny powód do dumy rozpiera nasze serca - "Falsyfikat Doskonały" na stronie WIADOMOSCI onet.pl autorstwa Łukasza Radwana
LINK do artykułu

Nagroda Feniksa 2018 za Modlitewnik Sacra Familia

15 kwietnia 2018
Wyróżnienie w kategorii "edytorstwo" przyznane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Premiera monumentalnego albumu La Capella Sistina

16 kwietnia 2018 
Premiera na Zamku Królewskim podczas otwarcia targów. Dom Emisyjny Manuscriptum oraz nasz włoski Partner Scripta Maneant mieliśmy zaszczyt być gośćmi honorowymi tegorocznej edycji.

2017

Złota Biblia Papieska zagościła w Pałacu Prezydenckim.

5 grudnia 2017
Mamy nadzieję, że zdobiąc ołtarz kaplicy Prezydenta będzie budziła zainteresowanie przebywających w kaplicy gości.

Pierwszy egzemplarz Biblii Wrześniowej

20 października 2017 
Kolejne ważne wydarzenie w naszym kalendarzu Manuscriptum!
Mieliśmy ogromną przyjemność wręczyć pierwszy egzemplarz jubileuszowego wydania faksymile Biblii Marcina Lutra Biskupowi Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP - Jerzemu Samcowi.

Międzynarodowe targi we
Frankfurcie

14 października 2017 r.
Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie to ponoć największe takie targi na świecie. Nie mogło nas tu zabraknąć! Szczególnie, że w tym miesiącu mamy premierę pierwszego - w branży faksymilowej - wydania naukowej kopii Biblii Marcina Lutra.

Projekt Polonia 2018

5 maja 2017 r.
Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Dom Emisyjny Manuscriptum rozpoczyna program emisyjny Polonia 2018, dzięki któremu dzieła największych Polaków zostaną wydane jako Księgi Mennicze.
Księgi te to prawdziwa perełka dla dla fascynatów historii polskiej, patriotów i znawców literatury.

Premiera dzieła "De Revolutionibus" Mikołaja Kopernika

10 kwietnia 2017 r.
W 50. rocznicę pierwszego wydania w języku polskim wszystkich prac Mikołaja Kopernika, do sprzedaży trafiła księga faksymilowa najcenniejszej pozycji ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego - Autograf Kopernika De Revolutionibus.