Kolekcja inwestycyjna

W ostatnich latach do Polski dotarł światowy trend kolekcjonowania faksymiliów: manuskryptów, inkunabułów, białych kruków. Szczególnie popularny zrobił się w czasach niepewnych ekonomicznie, gdy coraz częściej każdy, kto ma wolne zasoby finansowe szuka inwestycji, które dadzą poczucie stabilizacji nawet w dynamicznie zmieniającym się świecie.
Choć najbardziej pożądane są klasyczne formy inwestycji, to co jakiś czas pojawiają się inwestycje zupełnie awangardowe. Kiedyś były nimi kolekcje wine banking, whisky banking, starych aut, starodruków czy białych kruków dziś zaliczamy do nich także kolekcje faksymiliów.
Te ostatnie uważane są za inwestycje bezpieczne, a jednocześnie takie, których splendorowi nie sposób jest się oprzeć. Emitowane w limitowanych, niepowtarzalnych i potwierdzonych notarialnie nakładach, doceniane są za precyzję wykonania, skomplikowaną technologię poligraficzną i sztukę introligatorską. Trafiają na półki kolekcjonerów, inwestorów, pasjonatów historii i sztuki, a nawet bibliofilów, którzy nie mogąc nabyć oryginałów, ulegają pokusie nabycia wiernej kopi.
Nawet w najbardziej renomowanych antykwariatach na świecie, nie znajdziemy oryginału autografu Mikołaja Kopernika - De Revolutionibus. Nie znajdziemy również oryginalnej Biblii Gutenberga, której pozostało już tylko 18 z 198 kompletnych egzemplarzy i każdy wart jest nawet kilkadziesiąt milionów dolarów. Nie kupimy nigdzie jedynego kompletu manuskryptów Leonardo Da Vinci - Kodeksu Leicester, wartego dzisiaj ponad 50 mln dolarów. Te cymelia trudno też nabyć na aukcjach Christie’s czy Sotheby’s. Dlatego dzięki emisji ich faksymile można je nabyć i cieszyć się, że wartość naszego egzemplarza wzrasta z roku na rok, wraz z każdym innym sprzedanym z limitowanego nakładu.
Doświadczenia kolekcjonerów, antykwariuszy czy inwestorów, pokazują, że rynek faksymiliów nie poddaje się finansowym zawirowaniom i jest iście fascynujący dla inwestujących. Wartością dodaną naszych dzieł są często artystyczne i biżuteryjne oprawy, których arcyskomplikowany, długotrwały proces twórczy, nadaje im znamiona ksiąg królewskich.
Nasze księgi cieszą się równocześnie ogromną popularnością jako unikalne prezenty dla głów państw, rodzin królewskich, książąt i szejków świata arabskiego, hierarchów kościołów oraz innych wybitnych osobistości.
Wszystkie oferowane przez nas produkty stworzone zostały z nadzieją, że spełnią Twoje oczekiwania i sprawią Ci radość. Zobacz nasz katalog, wszystkie nowości i bestsellery, albo odwiedź nas, a we wszystkim Ci doradzimy.