Bartłomiej Feluś i Artur Sobolewski – założyciele Domu Emisyjnego Manuscriptum

Historia Manuscriptum


Nieprzypadkowo dzieła Domu Emisyjnego Manuscriptum określane są mianem ksiąg królewskich. Wydawnictwo powstało 25 Listopada 2014 roku, czyli dokładnie w dniu 250. rocznicy koronacji ostatniego Króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, wielkiego mecenasa sztuki. 


Wartościowych treści strzegą w nich iście królewskie oprawy, wzorowane na księgach zamawianych przez królów u złotników lub mistrzów introligatorskich. Nie bez znaczenia jest fakt, że Manuscriptum zostało założone przez dwóch dżentelmenów, pasjonatów historii i literatury, a jednocześnie kolekcjonerów unikatowych artefaktów.

Już od wielu lat penetrują oni księgozbiory bibliotek w poszukiwaniu zadziwiających cymeliów. Cymeliów, które zadziwiają swoją formą, treścią, ale i proweniencją każdego, kto stanie przed ich współczesnym wydawniczym arcydziełem. Bez względu na pochodzenie kulturowe, religijne czy geograficzne, każdy ktokolwiek ma możliwość obcować z faksymiliami stworzonymi przez Manuscriptum odchodzi bogatszy o wiedzę, emocje i niezwykłe doznania estetyczne. Wszystkie lata działalności firmy obfitują w projekty wydawnicze, które otwierają przed wydawnictwem kolejne podwoje na międzynarodowej arenie dyplomatycznej, kulturowej i akademickiej.

Szejk Saif bin Zayed Al. Nahyan – Wicepremier i Minister Spraw Wewnętrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Książe Muhammad ibn Najif ibn Abd al-Aziz Al Su’ud

Hussain bin Ibrahim Al Hammadi - Minister Edukacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich