O nas w skrócie

Selekcja dzieł do emisji

Na rynku europejskim istnieje wiele wydawnictw specjalizujących się w wydawaniu dzieł faksymilowych. Najczęściej ich wybór manuskryptów przeznaczonych do emisji jest podyktowany względami praktycznymi i ekonomicznymi: łatwa dostępność wysokiej jakości skanu, popularne i znane dzieło lub niskie koszty jego wykonania. Powołując do życia Dom Emisyjny Manuscriptum postawiliśmy sobie za cel, aby w naszych zasobach znalazły się dzieła „The most.. The first...”: NAJważniejsze dzieła naukowe w historii ludzkości, NAJbardziej niezwykłe i zagadkowe, NAJwiększa Biblia w języku polskim, NAJważniejszy europejski manuskrypt o kulturze arabskiej, NAJpiękniejsza Księga Umarłych spośród 20 000 jakie znamy, NAJdroższy manuskrypt na świecie. Każde faksymile i każdy artbook jakie wykonujemy jest niezwykły. Abyście mogli się Państwo przekonać zapraszamy po więcej informacji do działu "NASZE DZIEŁA".

Nadzór naukowy

Nasze faksymila wykonywane są przy współpracy uznanych naukowców, bądź instytucji.
La Capella Sistina - przy współpracy z Muzeum watykańskim.
Papirus pisarza Aniego  - przy współpracy z British Museum. Polska edycja otrzymała patronat Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Archeologicznego w Poznaniu i Instytutu Studiów Śródziemnomorskich PAN.
Faksymile Rękopisu Wojnicza wydane zostało przy współpracy z dr. Markiem Grajkiem - kryptologiem i wykładowcą akademickim.
To jedynie kilka przykładów, po więcej zapraszamy na strony poszczególnych dzieł w zakładce "NASZE DZIEŁA".

Gwarancja jakości 

Manuscriptum jest nowoczesną firmą działającą na styku historycznego rękodzielnictwa i najnowocześniejszych technik. 
Wszystkie oferowane przez nas dzieła stworzone zostały z największą pieczołowitością i dbałością o detale. Przy ich tworzeniu pracują uznani artyści i rzemieślnicy posiadający umiejętności gwarantujące najwyższy standard wykonania. Materiały wykorzystane do wykonania naszych dzieł podlegają starannej doborowi pod względem (w przypadku faksymile) zgodności z oryginałem, odwzorowania historycznego lub najwyższej jakości. Wszystkie dzieła w finalnej wersji przechodzą szczegółową kontrolę. 
Szczegóły TUTAJ

Nakłady emisji. 
Certyfikat notarialny

Oferowane przez nas dzieła emitowane są w ściśle limitowanych niewielkich nakładach przez co ich wartość kolekcjonerska rośnie szybciej. Wielkość nakładu potwierdzona jest podpisem członka zarządu z poświadczeniem notarialnym.

Bezpieczeństwo przesyłki

Przesyłki realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS. Dzieła pakowane są w zabezpieczające skrzynie drewniane, folię amortyzującą oraz dodatkowe pudło kartonowe. Istnieje także, po uprzednim ustaleniu, możliwość odbioru osobistego lub osobistej dostawy do domu Klienta przez pracownika firmy.

Bezpieczeństwo płatności

Dla większej wygody naszych klientów udostępniliśmy płatności on-line. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego PayU podlegającego Komisji Nadzoru Finansowego. Dodatkowo oferujemy Państwu bezpłatną opcję tradycyjnego przelewu na konto Manuscriptum Sp. z o.o. Ponadto istnieje możliwość płatności gotówką lub kartą w naszej siedzibie.