Polski nakład WYPRZEDANY. Zapytaj o dostępność - info@manuscriptum.pl


Arcydzieło sztuki współczesnej o niezwykłym znaczeniu historycznym. Księga artystyczna, jedyna taka na świecie wydana razem z Muzeum Watykańskim.
Tylko 50 egzemplarzy na Polskę.
Polski nakład WYPRZEDANY. Zapytaj o dostępność - info@manuscriptum.pl

ARCYDZIEŁO W TRZECH TOMACH

TOM I

TOM II

TOM III

Powszechnie uznaje się, że duch renesansu leżący u podstaw nowożytnej cywilizacji europejskiej, zawiera się w dwóch symbolach. Pierwszym symbolem, który można uznać za początkową oznakę nowej ery ludzkiej myśli i pojmowania świata, jest kopuła Brunelleschiego w Santa Maria del Fiore we Florencji. Drugim, będącym punktem kulminacyjnym tego niezwykłego okresu kultury europejskiej, jest dzieło Michała Anioła Buonarrotiego i innych znanych artystów włoskiego renesansu zdobiące Kaplicę Sykstyńską w Rzymie.
Arcydzieło Michała Anioła będące wspaniałą narracją biblijną w malarstwie, a także wyrazem dwóch sił - Boga i twórczej woli człowieka - to aż 1200 metrów kwadratowych ozdobionych freskami artysty przedstawiającego Stworzenie Świata (w latach 1508-1512) i Sąd Ostateczny (w latach 1536-1541). Całość nie została powtórzona dotąd w historii, nie tylko ze względu na wymiar, ale i charakterystyczną dla mistrza wyjątkową umiejętność łączenia w jednolitą całość wizji artystycznej z architekturą. Ta duchowość i zarazem konkretność w sztuce pozostają do dziś niedoścignione. Dzięki sile kolorów i wyrazistości postaci dzieło Michała Anioła stało się dowodem jego ogromnego natchnienia, a zarazem talentu artystycznego. Odczucie magii tego arcydzieła przetrwało wieki i trwa nadal. Każdego dnia dziesiątki tysięcy odwiedzających ze zdumieniem podziwiają obrazy na ścianach, suficie i ponad dwudziestometrowej krypcie Kaplicy Sykstyńskiej.

Muzeum Watykańskie i uznany włoski wydawca dzieł sztuki Scripta Maneant połączyli siły, aby stworzyć nadzwyczajny trzytomowy zapis fotograficzny Kaplicy Sykstyńskiej.

Dzięki trójwymiarowej rekonstrukcji całej przestrzeni i zastosowaniu najnowocześniejszego oprogramowania, Kaplica Sykstyńska została odtworzona z niespotykaną dotychczas wiernością.
Korzystając z najnowszej technologii fotograficznej, zespół fotografów wykonał ponad 270 000 zdjęć w ciągu 65 nocy, pracując od 19 do 2 rano, gdy Watykan jest zamknięty.

Wyniki zostały połączone razem elektronicznie, aby odsłonić freski Michała Anioła i innych mistrzów w niespotykanym kolorze i szczegółach. Następnie fotografie poddano specjalnej obróbce przy pomocy oprogramowania uwzględniającego głębię, intensywność oraz niuanse kolorów z precyzją wynoszącą 99,9 %. Prace zostały zebrane w 3 tomach na 778 stronach zadrukowanych w sześciu kolorach.

Trzy albumy wydane pod tytułem „La Capella Sisitina” w limitowanym nakładzie 1999 egzemplarzy, są dowodem tej nietypowej pracy fotografów. Każdy z tomów o wymiarach 44 x 61 cm waży ok. 9 kg. 

Niektóre freski zostały odwzorowane w skali 1:1 (m.in. „Stworzenie Adama” w wymiarze 60/130 cm)

Niniejsza publikacja odzwierciedla wielkość i doskonałość wyjątkowej sztuki.

Pozwala w szczegółach przyjrzeć się rękodziełu Michała Anioła i innych twórców. Zdradza wykorzystane przez nich techniki malarskie, ale również artystyczne zdolności ostatnich włoskich artystów rzemieślników, którzy w latach 80. XX wieku podjęli się prac konserwatorskich. Dzięki tej publikacji można zobaczyć z bliska Kaplicę Sykstyńską, która jako otwarta księga trafia prosto do domu swego gościa.

Specyfikacja albumu

ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ
 
info@manuscriptum.pl

  • 3 tomy. Tom I - Freski z XV wieku. Tom II Sklepienie. Tom III - Sąd Ostateczny.
  • Heksachromatyczny druk offsetowy na papierze Fedrigoni Tatami White 170 g/m²
  • Podkładki jednokolorowe „srebrne” wydrukowane na papierze Fedrigoni Tatami White 200g/m ²
  • Oprawa twarda 3 mm, pokryta Cordenons Stardream 120 g / m²
  • Skóra grzbietu zabarwiona na trzy kolory, każdy tom w innym kolorze
  • Wydanie: 1999 egzemplarzy
  • Edycja włoska i angielska

Niezwykły prezent dla nabywców

Historia Kaplicy Sykstyńskiej jest naprawdę fascynująca i dobrze ją znając, ma się zupełnie inne wrażenia, gdy się ją zwiedza. Od wieków zachwyca, imponuje, powala na kolana i ma niezwykły urok. Trudno go jednak dostrzec, gdy się stoi w gwarnym tłumie turystów z całego świata, a w szczycie sezonu Kaplicę odwiedza nawet 20 tys. osób dziennie. Szczególnie, że w Kaplicy obowiązuje bezwzględny zakaz robienia zdjęć, skwapliwie egzekwowany przez dozorców. Nie są to z pewnością sprzyjające warunki do refleksji nad tym najwybitniejszym dziełem prawdziwego geniusza odrodzenia.
Dlatego Dom Emisyjny Manuscriptum wraz z Muzeum Watykańskim oraz włoskim wydawcą dzieła, w ramach specjalnego programu organizowanego dla koneserów sztuki z całego świata, informują, że nabywcy Kaplicy Sykstyńskiej otrzymują ekskluzywne 2-osobowe zaproszenie na kameralną wizytę w Kaplicy Sykstyńskiej poza godzinami zwiedzania, w niewielkiej grupie wraz z polskim tłumaczem.